Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 78
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія СНПТ

Пропонуємо здійснити подорож у недалеке, та все ж минуле, щоб дізнатись, хто ми, звідки з’явилась на кафедрі така організація, хто стояв біля її витоків.


Спочатку була... реклама!

Активних студентів на кафедрі психології в нашому університеті ніколи не бракувало. Колись такими ж студентами, як зараз ми, члени СНПТ, були Юлій Верста та Євген Суковський. І саме вони у 2000 році вирішили, що було б непогано популяризувати психологію у ширших колах, аніж маленька група. Натхненні перемогами наших студентів на всеукраїнських конкурсах та олімпіадах, хлопці прийняли рішення: на кафедрі має бути створена організація, у якій найактивніші та найініціативніші студенти зможуть реалізувати свої творчі пошуки у психології, ділитись досвідом одне з одним, вивчати не лише необхідне з програми, але й те, чого не почують на лекціях та семінарах, але що буде не менш цікавим. На одному із засідань кафедри студенти отримали можливість висловитись і їхню ідею сприйняли з зацікавленням.

Спершу задум полягав у тому, щоб об’єднати діяльність омріяного наукового товариства психологів із вже існуючим аналогічним об’єднанням молодих талантів філософського факультету (СНТ філософів носило назву «Алтея»), яке на протязі років організовувало зібрання зацікавлених у різних питаннях, долучалось до організації серйозних конференцій.


Утім, схоже, обов’язки виявились чітко поділеними: одна ініціативна група висловила ідею, а впроваджувати її у життя судилось іншій. На початку 2000-их років організувати товариство як постійно діючу структуру, визначити напрямки її діяльності та перспективи розвитку не вдалось. Під егідою товариства не було проведено жодного наукового заходу, хоча вже тоді студенти збирались для обговорення актуальних і важливих, на їхню думку, проблеми психології.


Юлій Верста


В бій ідуть... дівчата!

Якщо життєві пріоритети ідейних натхненників СНПТ виявились недостатньо спрямованими саме у сферу розвитку товариства, то декілька років потому інша ініціативна група молоді все ж довела справу до логічного… старту.

Ірина Семків, Оксана Захарко та Софія Жук (зараз Чолій) взялись за справу створення Студентського науково-практичного товариства психологів з неабиякою завзятістю. «Засновницька» діяльність проводилась дуже активно: за сприяння Студентського наукового товариства юридичного факультету ЛНУ (функціонує по сьогоднішній день) був розроблений статут товариства; дівчата провели величезне опитування серед студентів кафедри, аби дізнатись про їхні інтереси у психології (анкети, за допомогою яких здійснювалось опитування, досі зберігаються серед архівних документів СНПТ – як частина нашої історії); результати опитування були представлені на засіданні кафедри й ідея створення СНПТ знову отримала загальне схвалення. Дані, отримані з анкет, про інтереси студентів у психології, були використані для створення декількох секцій науково-практичного товариства, де кожних 2 тижні по черзі проводились тематичні засідання, за кожну секцію відповідав попередньо призначений куратор – один із членів товариства (на жаль, через невелику кількість студентів на кафедрі, а, отже, невеликий склад СНПТ, ідея з окремими секціями не виправдала себе, адже відвідувачів на кожному засіданні виявлялось недостатньо для такого поділу; крім того, зацікавлення студентів виявились значно ширшими, аніж попередньо передбачали організатори; зрештою, діяльність усіх підструктур СНПТ була об’єднана і засідання проводились залежно від інтересів їхніх членів незалежно від існування відповідної секції; за такою схемою СНПТ функціонує по сьогоднішній день). Головою СТНП обрали Ірину Семків, яку усі засновники СНПТ називають головним ідейником та натхненником такого проекту.




Ірина Семків
Оксана Захарко
Софія Чолій (Жук)

Щоб «відсвяткувати» створення нового наукового-товариства, спільно із дружнім СНТ юридичного факультету у листопаді 2003 року було організовано першу конференцію «Проблеми особистості у психології та правознавстві». То ж, вже зовсім скоро святкуватимемо 7-му річницю створення СНПТ!

За півроку, у квітні 2004-ого, СНПТ наважилось на організацію першої самостійної конференції «Психологічні проблеми сучасності», започаткувавши тим самим хорошу традицію проведення конференції на кафедрі психології кожної весни. Усі причетні до організації того першого психологічного наукового свята розповідають про неї як про дуже великий та солідний захід, на якому були представники з Білорусії, Росії та Польщі і, звичайно, з різних українських міст. А хороший початок, як відомо, - половина справи.


Дуже приємно, що після того, як засновники СНПТ закінчили університет, воно не припинило свого існування. Наступною головою товариства обрали Оксану Сеник, яка продовжувала втілювати у життя задум Ірини. Відбувались щорічні конференції (причому підтримувались зв’язки з іноземними студентами, до Львова щоразу приїжджали гості з інших країн), проводились регулярні засідання, де зустрічались для обговорення актуальних питань студенти нашої кафедри.
Оксана Сеник


Оксана запровадила хорошу традицію запрошувати на зустрічі представників інших факультетів і навіть інших університетів, тим самим популяризуючи психологію у широких молодіжних колах.


"Новий час"

Помандрувавши маленькими вуличками минулого, повертаємось у наш час.

2010 рік. Студентське науково-практичне товариство психологів продовжує діяльність. Традиційна весняна конференція «Психологічні проблеми сучасності» успішно відбулась 15-17 квітня 2010 року, зібравши у Львові близько 70 студентів і молодих вчених з різних куточків України, не поступалася за масштабністю та організованістю і наступна конференція - 19-21 травня 2011 року. 


Засідання Товариства почали відбуватися регулярно, кожної другої середи, у визначеному місці у визначений час. У засіданнях СНПТ брали участь студенти другого, третього, четвертого та п’ятого курсів, головувала у Товаристві магістрантка кафедри психології Ірина Горбаль.

Слід зазначити також, що СНТП отримувало і отримує чималу допомогу від кафедри психології.

Ірина Горбаль



Допомогти в організації наукових досліджень, надати аудиторії та обладнання для конференцій та засідань, проконсультувати з різних питань не відмовляється ніхто із викладачів. Особливо велику підтримку СНПТ отримує від нашого куратора, Інни Іванівни Галецької, яка постійно відвідує засідання, надихає нас на реалізацію нових проектів, сприяє у знайомстві з важливими людьми, і спрямовує у наших наукових пошуках. 
Інна Галецька


Щороку, перед початком засідань Студентського науково-практичного товариства психологів, на дошці оголошень з’являється повідомлення про запрошення до співпраці нових членів. Ми завжди раді новим знайомствам, хочемо, щоб чисельність товариства зростала. То ж, якщо вас зацікавила можливість поглиблення своїх знань у психології, якщо вам недостатньо тільки навчальних занять і матеріалу, який там подається, якщо ви хочете навчитись організовувати наукові дослідження та проводити їх, брати участь та проводити психотренінги, здобувати практичний досвід, знайомитись з корисними та цікавими людьми, проводити час позитивно та активно, приєднуйтесь до нас, студенти-психологи! Давайте разом творити нову сторінку в історії СНПТ!